Fundacja Lanckorońskich objęła honorowym patronatem Rok Marii Klementyny Sobieskiej w Oławie. 26-27 września odbyły się uroczystości związane z 300. rocznicą ślubu Klementyny Sobieskiej, wnuczki Króla Jana III i jednocześnie rodowitej oławianki z Jakubem III Stuartem zorganizowane przez Starostę Oławskiego Zdzisława Brezdenia. W dwudniowych obchodach, obejmujących m.in. uroczystą mszę świętą, okolicznościowe wykłady oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej, wziął udział Prezes Fundacji Lanckorońskich Piotr Piniński

plakat3-758x540

Prezes Fundacji Lanckorońskich Piotr Piniński podczas uroczystości upamiętniających ślub Marii Klementyny Sobieckiej i Jakuba III Stuarta.

Profesor Aleksandra Skrzypietz z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach podczas wykładu o Marii Klementynie Sobieskiej.

Odsłonięcie tablicy w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Oławie upamiętniającej 300. rocznicę ślubu Marii Klementyny Sobieskiej i Jakuba III Stuarta przez Starostę Oławskiego Zdzisława Brezdenia oraz Piotra Pinińskiego.